Tatrzański Związek Narciarski

Dublet Polaków w finale COC w Czajkowskim!

W pięknym stylu podopieczni Macieja Maciusiaka zakończyli sezon zimowy. W finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim ponownie na najwyższych stopniach podium stanęło dwóch biało-czerwonych. Znów pewne zwycięstwo odniósł Aleksander Zniszczoł, który oddał skoki na odległość 138 oraz 133,5 metra. Drugie miejsce ponownie wywalczył Andrzej Stękała, który skakał odpowiednio 138,5 oraz 132,5 metra. Podium uzupełnił Norweg Fredrik Villumstad.

Michal Doležal nowym trenerem naszych skoczków!

Po finałowych zawodach Pucharu Świata w Planicy trener Stefan Horngacher ogłosił decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Austriak nie przedłużył kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim i tym samym przestał być szkoleniowcem biało-czerwonych. Nowym trenerem głównym polskich skoczków narciarskich został Michal Doležal, który przez ostatnie trzy lata był asystentem Horngachera w naszej kadrze.

Złota era Stefana Horngachera

Wiosną 2016 roku trenerem kadry naszych skoczków został Austriak Stefan Horngacher. Od tego momentu rozpoczął się najlepszy okres w historii tej dyscypliny sportu w Polsce. Taką klamrą spinającą sukcesy, jakie Horngacher osiągnął z naszymi zawodnikami była pierwsza wygrana w historii w konkursie drużynowym w Klingenthal w grudniu 2016 roku, a następnie pierwszy triumf polskiej drużyny na skoczni do lotów w Planicy w marcu 2019 roku. Dodatkowo nasi skoczkowie - po raz drugi w historii - sięgnęli po Puchar Narodów. Trofeum za ten sukces już na zawsze pozostanie w rękach Horngachera. Tak nasz sztab postanowił uhonorować tego wspaniałego trenera.

Dwóch Polaków w czołowej "10" finałowego konkursu!

W niedzielę najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie zakończyli sezon zimowy. W finałowym konkursie bezkonkurencyjny okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który w pierwszym skoku ustanowił nowy rekord Letalnicy, uzyskując 252 metry. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy - Domen Prevc, a trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Piotr Żyła. Wiślanin w pierwszym skoku wylądował na 248 metrze i tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy, a w finale skoczył 222 metry.

PŚ w Planicy: pierwszy taki sukces polskiej drużyny

Lepszego zakończenia sezonu chyba nie można było sobie wymarzyć. Polska ekipa wygrała konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. To pierwszy triumf biało-czerwonych w rywalizacji zespołów na skoczni do lotów.

PŚ w Planicy: Historyczne zwycięstwo Polaków na Letalnicy!

To dla nas kolejny, historyczny konkurs pod wodzą Stefana Horngachera. Po raz pierwszy w historii biało-czerwoni zwyciężyli dzisiaj w Planicy w zawodach drużynowych w lotach narciarskich. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Dzięki wygranej Polacy po raz drugi w historii już dzisiaj zapewnili sobie Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Narodów.