Tatrzański Związek Narciarski

Szczechowicz wygrywa zawody! Kudzia "generalkę

To był dzień Andrzeja Szczechowicza, który triumfował w zawodach FIS Youth Cup w norweskim Trondheim. Polak po skoku na odległość 64 metry objął prowadzenie w konkursie, którego nie oddał do końca rywalizacji. 17-latek uzyskał trzeci czas biegu i drugiego Tryma Brandsegg-Leina pokonał ostatecznie o 22 sekundy. Podium uzupełnił kolejny z Norwegów Emil Ottesen. Podczas finałów FIS Youth Cup w Norwegii żółtą koszulkę za triumf w klasyfikacji generalnej wywalczył Piotr Kudzia.

W finałowych zawodach Piotr Kudzia znalazł się tuż za podium i tym samym przypieczętował swój końcowy triumf. Natomiast Andrzej Szczechowicz po bardzo dobrych wynikach w Trondheim awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji FIS Youth Cup.

Oprócz Szczechowicza i Kudzi lokaty w czołowej "10" zawodów zdobyli pozostali nasi dwuboiści. Na siódmym miejscu rywalizację ukończył Mateusz Jarosz, natomiast 10. był Maciej Zborowski.