Tatrzański Związek Narciarski

Kolejny dobry występ Marusarza w Steamboat Springs!

To był bardzo udany występ dla Wojciecha Marusarza, który trzykrotnie punktował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Na zakończenie rywalizacji w amerykańskim Steamboat Springs reprezentant klubu AZS Zakopane wywalczył 14. miejsce. Natomiast po raz kolejny najlepszy okazał się Norweg Mikko Kokslien.

Paweł Słowiok 37. w Pucharze Świata w Ramsau

Fabian Riessle zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które rozgrywane były w austriackim Ramsau. Niemiec na finiszu pokonał Włocha Alessandro Pittiniego. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Fin Eero Hirvonen. Najwyżej z reprezentantów Polski sklasyfikowany został Paweł Słowiok, który ukończył rywalizację na 37. miejscu.

PŚ w Ramsau: Sz. Kupczak 14. po skokach

Szczepan Kupczak zajmuje 14. miejsce na półmetku rywalizacji kombinatorów norweskich w Pucharze Świata w Ramsau. Polak na skoczni HS-96 uzyskał 94,5 metra. Liderem po serii skoków do kombinacji jest Japończyk Taihei Kato, który wylądował na 97 metrze.

COC w Steamboat Springs: Twardosz 9. na półmetku!

Harald Johnas Riiber prowadził na półmetku rywalizacji kombinatorów norweskich w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Steamboat Spring. Norweg uzyskał 74 metry i wyruszył na trasę biegu z przewagą dziewięciu sekund nad drugim zawodnikiem. Na obiekcie HS-75 najlepiej z biało-czerwonych spisał się Paweł Twardosz, który po skoku na odległość 69,5 metra zajmował dziewiątą pozycję.

Kupczak i Słowiok z awansem do zawodów w Ramsau

W samo południe w austriackim Ramsau rozpoczęła się runda prowizoryczna przed sobotnimi zwodami Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Podczas kwalifikacji w Ramsau zwycięstwo odniósł Joergen Graabak, który wylądował na 98 metrze. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 89,5 metra zajął 25. miejsce.

COC w Steamboat Springs: Dwóch Polaków w czołowej "10" po skokach!

W piątek kombinatorzy norwescy zainaugurowali sezon startów w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Bardzo dobre lokaty na półmetku rywalizacji w amerykańskim Steamboat Springs zajmują nasi dwuboiści. Siódme miejsce po skokach wywalczył Wojciech Marusarz, a tuż za nim plasuje się Piotr Kudzia. Obydwaj polscy zawodnicy uzyskali po 60 metrów. Liderem po serii skoków do kombinacji jest reprezentant Niemiec Tobias Simon, który uzyskał 71,5 metra.